Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Z Dominikany na Okęcie. Rekordowy przemyt

Z Dominikany na Okęcie. Rekordowy przemyt

W sobotę 17 listopada, funkcjonariusze celni z warszawskiego Okęcia zatrzymali rekordowy w powietrznym ruchu pasażerskim przemyt kokainy. W nielegalny przewóz ponad 47 kilogramów narkotyków zaangażowana była trójka Polaków w wieku od 21 do 25 lat.

Kokaina przewożona została w trzech walizkach w plastikowych pakietach owiniętych taśmą. Uwagę celników zwrócił uwagę nietypowy obraz na monitorze urządzenia RTG wnętrza walizek z Dominikany.

Z Dominikany na Okęcie. Rekordowy przemyt

Po otworzeniu walizek, wysypały się z nich paczki zawierające biały proszek.

Celnicy wykonali badanie substancji testerem, który zabarwił się na kolor wskazujący na kokainę.
Wartość zatrzymanych narkotyków, z których można byłoby wykonać kilkaset tysięcy dawek to ok. 9,5 miliona złotych.

Przemyt znacznej ilości środków odurzających zagrożony jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.
Sprawę przekazano do CBŚ Komendy Głównej Policji, śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Typowym przemytem narkotyków drogą powietrzną jest przewóz od kilku gramów do 2-3 kilogramów substancji. Najczęściej narkotyki ukryte są w różny sposób. Celnicy spotykają się z narkotykami schowanymi w podwójnym dnie bagażu, zabawkach, urządzeniach elektrycznych, bateriach, artykułach spożywczych, między rzeczami osobistymi, książkach itp.

Często zatrzymywani są również tzw. "połykacze", którzy próbują przemycić narkotyki wewnątrzustrojowo w przewodzie pokarmowym. Są to jednak ilości od 0,5 do 2 kilogramów.

W opinii celników-ekspertów w dziedzinie ujawniania przemytu narkotykowego, przemyt ponad 47 kilogramów kokainy samolotem w ruchu pasażerskim jest największym w historii polskiego celnictwa.

Piotr Tałałaj, Rzecznik Prasowy, Izby Celnej w Warszawie


Komentarze

Podobne informacje

Bukareszt: Wizyta ministra Macierewicza w Rumunii

Bukareszt: Wizyta ministra Macierewicza w Rumunii

2017-04-28 09:47:59

W piątek, 28 kwietnia minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się w Bukareszcie z ministrem obrony Rumunii Gabrielem-Beniaminem LeŞem.


Malta: Spotkanie ministrów obrony UE pod przewodnictwem Federici Mogherini

Malta: Spotkanie ministrów obrony UE pod przewodnictwem Federici Mogherini

2017-04-27 13:08:15

W czwartek,  27 kwietnia br, obradować będą ministrowie obrony państw Unii Europejskiej. Spotkanie odbędzie się w Valletcie (Malta). Weźmie w nim takze udział Minister Obrony Narodowej Polski Antoni Macierewicz.


Bruksela: Inauguracja targów SeaFood Expo Global.

Bruksela: Inauguracja targów SeaFood Expo Global.

2017-04-26 12:31:09

W Brukseli rozpoczęły się targi SeaFood Expo Global. To największe na świecie wydarzenie skupiające przetwórców związanych z globalnym rynkiem ryb i owoców morza.


Prezydent odznaczył zasłużonych w działalności polonijnej w Meksyku

Prezydent odznaczył zasłużonych w działalności polonijnej w Meksyku

2017-04-24 08:35:03

Z dumą możemy mówić, że Polacy współtworzyli przez lata kulturę Meksyku i tworzą ją do dzisiaj - powiedział w niedzielę (lokalnego czasu) prezydent Andrzej Duda w Ambasadzie RP w Mieście Meksyk, gdzie odznaczył zasłużonych za działalność polonijną.


W tym tygodniu prezydenccy ministrowie z wizytą w USA

W tym tygodniu prezydenccy ministrowie z wizytą w USA

2017-04-24 08:30:54

Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski oraz Szef BBN Paweł Soloch w tym tygodniu udają się do USA; w Waszyngtonie spotkają się z przedstawicielami amerykańskiej administracji. Wśród tematów rozmów ma być kwestia ewentualnego spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.


Premier O Europie i współpracy regionalnej Beata Szydło z przewodniczącym węgierskiego parlamentu

Premier O Europie i współpracy regionalnej Beata Szydło z przewodniczącym węgierskiego parlamentu

2017-04-22 18:04:27

Premier Beata Szydło spotkała się z László Kövérem, przewodniczącym węgierskiego Zgromadzenia Narodowego. Tematem rozmów były relacje polsko-węgierskie, współpraca regionalna oraz kwestie europejskie.


Waszyngton: Minister Witold Waszczykowski rozmawiał z czołowymi waszyngtońskimi think-tankami

Waszyngton: Minister Witold Waszczykowski rozmawiał z czołowymi waszyngtońskimi think-tankami

2017-04-21 11:15:10

– Chcemy rozwijać współpracę ze Stanami Zjednoczonymi: zarówno dwustronną, jak i w formacie regionalnym. W obliczu wzrastających zagrożeń znaczenie współpracy sojuszniczej w ramach NATO staje się tym istotniejsze – mówił minister Waszczykowski podczas czwartkowego spotkania z przedstawicielami czołowych waszyngtońskich think-tanków.


Spotkania minister Elżbiety Rafalskiej w MRPiPS z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Królestwie Hiszpanii  oraz z Ambasadorem Gruzji w Polsce

Spotkania minister Elżbiety Rafalskiej w MRPiPS z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Królestwie Hiszpanii oraz z Ambasadorem Gruzji w Polsce

2017-04-20 22:23:56

Minister Elżbieta Rafalska spotkała się w srodę z Marzenną Adamczyk, Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory oraz Nikolozem, Nikolozishvilim, Ambasadorem Gruzji w Polsce.


MSZ w sprawie referendum w Turcji

MSZ w sprawie referendum w Turcji

2017-04-19 11:29:34

Polska przyjmuje do wiadomości wyniki referendum w Turcji 16 kwietnia 2017 r. i czeka na ich oficjalne potwierdzenie.Turcja pozostaje dla nas strategicznym partnerem w NATO i w szeroko pojętej strukturze bezpieczeństwa. Liczymy na dalszy rozwój tradycyjnie dobrych stosunków dwustronnych oraz rozwój relacji z Unią Europejską.


Diana Aleksandrowicz dała znak życia. Łowcy cieni Krzysztofa Rutkowskiego wyruszają do Wielkiej Brytanii by razem z policją  postawić ją przed wymiarem sprawiedliwości za kradzież pieniędzy rodzicom!

Diana Aleksandrowicz dała znak życia. Łowcy cieni Krzysztofa Rutkowskiego wyruszają do Wielkiej Brytanii by razem z policją postawić ją przed wymiarem sprawiedliwości za kradzież pieniędzy rodzicom!

2017-04-17 15:01:05

Po artykule opublikowanym na Patrito24.net Diana zadzwoniła i poinformowała rodziców, że żyje. Ale wciąż tkwi w popełnionym przestępstwie kradzieży pieniędzy a wraz z nią osoby, które jej pomagają.